Z Miłości do Gotowania ….

Z miłości do gotowania

Slogan czy prawda? Wyświechtane hasło czy utarty schemat? To pytanie nurtuje wielu z was a należało by je zadać w innej formie, bo czym konkretnie jest MIŁOŚĆ DO GOTOWANIA? 

Jak daleko sięgamy pamięcią zawsze kuchnia była miejscem spotkań ludzi, punktem zbornym czy to domu mojej babci, mamy a teraz moim. 

To miejsce w którym rodzą się pomysły, tworzą idee, kreuje się smaki, tworzy się małe dzieła na miarę potrzeb własnego domu. 

Zawsze gdy wchodzę do kuchni czuję się poniekąd jak artysta malarz przystępujący do kolejnego EPOKOWEGO odkrycia barw i smaków, które w moim zamyśle mają być idealne. Nasze produkty to jak paleta barw a kuchnia jak białe płótno czekające na jego wypełnienie. 

Czy zatem tak rodzi się PASJA i MIŁOŚĆ DO GOTOWANIA? 

Pasja bierze się z chęci tworzenia, kreowania, potrzebami bo takowymi są nasze gusta, smaki, potrzeby i czasami wariacje. Ktoś kiedyś powiedział, że i tak na końcu zastaniemy pusty talerz więc po co tyle zachodu? Właśnie po to aby wykreowane smaki, dobór aromatów, finezja kolorów i forma dania zachwycały nas niczym MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO SPOJRZENIA. 

Kto z nas nie pamięta tych chwil gdy postawiono przed nim danie, które go zachwyciło samym tylko wyglądem, kto z nas nie posiadał w sobie tej burzy sprzecznych uczuć, które walczą ze sobą, że aby móc skosztować musimy zakłócić ten obraz. Wtedy dochodzi TAJEMNICA smaku, która owe danie skrywa i możliwy zachwyt nad kombinacją aromatów. Już po, faktycznie zostaniemy z pustym talerzem ale obraz w głowie, to wypełnione płótno będzie miało swój odpowiednik w zapamiętanym smaku co dopełnia całość. Czy jest to uczucie, które można nazwać MIŁOŚCIĄ? Oczywiście, że tak bo przechowujemy je bardzo głęboko w swojej świadomości nie chcąc aby kiedykolwiek uleciało. Każdy kolor, kęs, struktura, aromat……tak to zostaje. Każde danie od najprostszego do bardzo wyszukanego ma w sobie cząstkę zarówno tego co je tworzył jak i tego co tej cząstki oczekuje – jest to niczym innym jak chwilowym spełnieniem uczuć obu stron zawartego kuchennego mariażu. Czy zatem istnieje MIŁOŚĆ DO GOTOWANIA?

TAK  bo ona łączy światy początkowo nieznane w całość czasami budując uczucie z którym się nie rozstajemy. Każdy z nas ma swoje ulubione danie, wspomnienie smaku, chwili, momentu a to emocje i uczucia, które ŁĄCZĄ i BĘDĄ Z NAMI NA ZAWSZE. 

Zatem kochajmy gotować BO WARTO.

Wishlist 0
Continue Shopping